Серија

Добрата сопруга – американска тв драма

Добрата сопруга – американска тв драма
28 февруари, 07:40

Телевизиската серија „Добрата сопруга“ која е добитник на бројни награди својата премиера ја доживеа во 2009 година, а до денес снимени се четири сезони.

„Spartacus”

„Spartacus”
26 февруари, 07:29

„Spartacus” е американска историска телевизиска серија, во која е прикажан животот на најголемиот гладијатор во историјата, Спартак, кој се бори против ропството и против Римската Република.

„Одмазда“ за нејзиниот татко

„Одмазда“ за нејзиниот татко
12 февруари, 07:30

Емили Торн се враќа назад во Хамптон изнајмувајќи куќа во близина на семејството Грејсон.

Pillars of the Earth

Pillars of the Earth
08 февруари, 12:25

Епско - драмската, историско - романтична приказна раскажана во серијата Pillars of the Earth, ја опишува алчноста која се јавува кај луѓето при откривањето на мистериозна тајна.

El Barco – Бродот (2011 - 2013 )

El Barco – Бродот (2011 - 2013 )
15 јануари, 09:45

Неверојатно возбудлива серија која ќе ве држи во неизвесност и со нетрпение ќе ја чекате секоја нова епизода.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Јуни

23 Јуни

Во 1972 година во Марсеј, Франција, е роден светски познатиот фудбалер Зинедин Зидан.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус