Серија

„The Event”

„The Event”
26 октомври, 15:13
„The Event” е американска телевизиска серија креирана од Nick Wauters.

Dr. House

Dr. House
21 септември, 12:42

“Dr. House” е американска телевизиска медицинска драма во која главен лик е Dr. House (Hugh Laurie), антисоцијален, недисциплиниран и контроверзен лекар. 

Изгубени – Lost

Изгубени – Lost
30 август, 12:28

Американската ТВ серија „Изгубени” (Lost) ги прати животите на преживеаните патници од авионската несреќа која се случува на мистериозен тропски остров во Јужен Пацифик, некаде помеѓу Сиднеј и Лос Анџелес.

„Менталист”

„Менталист”
05 август, 12:00

Добро познатиот видовит човек, Патрик Џејн (Сајмон Бејкер), одлучува да се приклучи кон Калифорниското истражно биро и да даде свој придонес во борбата против криминалот.


Прва « 1  2  3  » Последна 

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Јуни

23 Јуни

Во 1972 година во Марсеј, Франција, е роден светски познатиот фудбалер Зинедин Зидан.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус