Техно Свет

VW Golf 7: безбеден и комфорен

VW Golf 7: безбеден и комфорен
21 јануари, 11:16

Во споредба со неговиот претходник Golf 6, овој модел нуди поголема комфорност, која ќе ја почувствувате во просторот за предните и задните патници, како и багажникот.

 

2.4 милијарди Интернет корисници во светот

2.4 милијарди Интернет корисници во светот
18 јануари, 13:50

Порталот Mashable ја објави својата анализа за 2012 година: 2.2 милијарди корисници на е-mail, 634 милиони веб сајтови, 246 милиони нови домејни.

Експерт за технологија на деветгодишна возраст!

Експерт за технологија на деветгодишна возраст!
17 јануари, 11:32

Пранав Каљан не е обично деветгодишно дете. Ни помалу, ни повеќе, тој е вистински експерт за Windows 8, кој штотуку го положи испитот на Microsoft и доби сертификат за специјалист по технологија.

Asus MeMo Pad

Asus MeMo Pad
15 јануари, 14:50

Кон крајот на овој месец, се очекува во продажба да биде пуштен новиот 7 инчен таблет на Asus, Asus MeMo Pad.

Што можеме да очекуваме од новиот Samsung Galaxy S4?

Што можеме да очекуваме од новиот Samsung Galaxy S4?
14 јануари, 11:49
Најновиот паметен телефон на Samsung  ќе се управува исклучиво преку екранот, бидејќи телефонот нема видливи физички копчиња, ако може да се верува на фотографијата објавена на фан сајтот SamMobile.

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус