Убави нешта

Неверојатните Божиќни книги на Yusuke Oono

 Неверојатните Божиќни книги на Yusuke Oono
09 јануари, 07:13
Божиќните книги на архитектката Yusuke Oono наидоа на воодушевување, одобрување и позитивни реакции од луѓето насекаде низ светот.                 &nb

Волшебни снегулки

Волшебни снегулки
06 јануари, 00:04
Сте се запрашале ли некогаш како изгледаат снегулките, каква форма имаат, колку краци и како се распоредени?             &

Креативни идеи за новогодишни елки

Креативни идеи за новогодишни елки
31 декември, 01:23

Се ближат Божиќните и Новогодишните празници. 

Северните светла – феномен со мистична убавина

Северните светла – феномен со мистична убавина
19 декември, 06:31

Северните светла (aurora borealis) се движат по небото во спирални и други облици, формирајќи волшебна светлина која танцува над вашите глави.

Најдолгата подводна пештера во Русија

Најдолгата подводна пештера во Русија
12 декември, 00:08
Ordinskaya е најдолгата подводна пештера во Русија. Се наоѓа во западниот дел на Русија, во областа околу планината Урал и е долга скоро 5 километри или 3 милји.

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус