За неа

Маска од чоколадо за сува кожа

Маска од чоколадо за сува кожа
01 февруари, 07:19

Маската од чоколадо ќе ви помогне да го решите проблемот со сувата кожа на вашето лице, врат и деколте.

Како да ги декорирате своите нокти

Како да ги декорирате своите нокти
24 јануари, 07:15

Бојата, формата и мотивот на ноктите секогаш е условен од облеката која ја носите, а таа пак од вашето расположение и настанот која е пред вас. 

Пролетна градина во колекцијата на Диор

Пролетна градина во колекцијата на Диор
22 јануари, 13:03

Додека Париз мирува под снежна покривка, моделите на Диор шушкаа со прекрасните фустани додека се движеа низ пролетна градина.

Со фармерки против целулит

Со фармерки против целулит
22 јануари, 12:25

Американскиот производител на фармерки, познатиот бренд Vrangler, дизајнира фармерки наменети за жените кои имаат проблем со целулитот.

Колекцијата на Ossie Clark

Колекцијата на Ossie Clark
15 јануари, 10:30

Инспирирана од формата, женствена, романтична и модерна...


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус