За неа

Заштитете ја бојата на вашата коса на природен начин

Заштитете ја бојата на вашата коса на природен начин
09 јануари, 09:23

За жените кои ја фарбаат својата коса брзото губење на бојата е голем проблем.
Дознајте како на природен начин да ја задржите бојата што подолго

Која боја ќе се носи во сезоната пролет/лето 2013?

Која боја ќе се носи во сезоната пролет/лето 2013?
09 јануари, 09:04

Бојата на смарагдот дефинитивно ќе биде ин за сезоната пролет/лето 2013.
Според модните колекции за сезоната која ни претстои, покрај типичната зелена боја на смарагдот ќе биде застапена и зелена со металик сјај, како и нова темно зелена боја.

Нега на нокти

Нега на нокти
02 јануари, 16:00

Начинот на живот многу влијае на растот, квалитетот и изгледот на ноктите. 

Најубавите филмски фустани

Најубавите филмски фустани
01 јануари, 16:09

Костимографијата е важен сегмент од еден филм. Ова го потврдува и фактот дека одредени фустани кои сме ги виделе во некој филм во буквална мера го засенуваат целиот филм.

 

Casadei пролет 2013

Casadei пролет 2013
19 декември, 16:10

Колекцијата пролет 2013 на високи потпетици на Cesare Casadei, еден од водечките италијански дизајнери.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус