За неа

Мејкап совети за бринети

Мејкап совети за бринети
04 март, 08:42

Изборот на шминка е тесно поврзан со природниот тен и бојата на косата. Не секоја боја на сенка и кармин им одговара на бринетите, блондинките и црвенокосите.

Кои сенки одговараат на бојата на вашите очи

Кои сенки одговараат на бојата на вашите очи
22 февруари, 00:12

Ќе ви претставиме неколку кратки совети кои ќе ви помогнат во изборот на бои. Запомнете, бојата на очите ја одредува бојата на сенката за очи, а не големата љубов кон некоја боја.

Малку поинаква свадба

Малку поинаква свадба
19 февруари, 10:33

За сите оние кои наскоро ќе стапат во брак, подготвивме неколку интересни идеи за малку поинаква свадба.

6 нешта кои ѝ штетат на косата (а ѝ ги правиме)

6 нешта кои ѝ штетат на косата (а ѝ ги правиме)
16 февруари, 06:54

Верувале или не, некои од нештата кои секојдневно ги правиме со цел да имаме убава коса и средена фризура, навистина ѝ штетат на косата и ја уништуваат структурата на влакното.

Што ако немате партнер за Денот на вљубените

Што ако немате партнер за Денот на вљубените
14 февруари, 00:10

Каде за Денот на вљубените, што да ѝ се подари на саканата личност, што ќе ви подарат... Толку многу прашина се крева за Свети Валентин, иако дури и не е наш празник!


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

7 Декември

7 Декември
Во 1914 година во Европа, започнала Првата светска војна, позната во историјата уште и како Големата војна и Војната на нациите. Во бојните полиња кои ги имало насекаде низ Европа, биле мобилизирани н
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус