За неа

Интересен дизајн за маникир

Интересен дизајн за маникир
25 јануари, 11:46

Интересна и едноставна техника за маникир.

Природни состојки за нега и убавина

Природни состојки за нега и убавина
23 јануари, 07:48

Природните состојки се најдобри пријатели на убавината. Нивното користење ќе ви помогне да ги надминете недостатоците на кожата со кои се соочува секој од нас.

100% проверена маска за прекрасна коса

100% проверена маска за прекрасна коса
20 јануари, 00:51

Во зимските денови кога и до го погледнеме својот одраз не сме задоволни ни со изгледот на својата кожа, ниту со изгледот и квалитетот на својата коса. 

Ослободете се од темните подочници

Ослободете се од темните подочници
20 декември, 06:26

Иако не можат трајно да се отстранат, неколку трикови може да ви помогнат брзо и лесно да ги намалите.

 

Мејкап грешки поради кои изгледате постари

Мејкап грешки поради кои изгледате постари
08 ноември, 06:56

Речиси и да не постои жена која не сака да ги прикрие брчките и да изгледа помладо, но во борбата со знаците на стареење многу жени претеруваат и добиваат токму спротивен ефект.


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус