За неа

Најубавите венчаници на Оскар де ла Рента

Најубавите венчаници на Оскар де ла Рента
23 октомври, 06:40
Во чест на култниот моден дизајнер кој во понеделникот го напушти овој свет, издвоивме дел од неговите најубави креации наменети за идните невести.        

На природен начин во борба против брчките

На природен начин во борба против брчките
10 октомври, 07:04

Брчките се појава со која се соочува секоја личност и честопати се јавуваат и кај помлади лица, најчесто поради стресот, брзиот начин на живот, пушењето и слично.

Прекрасна колекција на Гучи за сезоната пролет/лето 2015

Прекрасна колекција на Гучи за сезоната пролет/лето 2015
22 септември, 07:39

Модната недела во Милано започна во знакот на Гучи, бренд кој секогаш наидува на задоволство кај љубителите на модата.

Лондонска модна недела пролет/лето 2015

Лондонска модна недела пролет/лето 2015
19 септември, 07:32

Модната недела во Лондон помина во печатот на лежерноста и удобноста. Поголем дел од дизајнерите се одлучија за удобни сандали, па дури и патики со кои ги заменија елегантните, но доста неудобни високи потпетици.

Маска од лимон и белка

Маска од лимон и белка
15 септември, 00:13

Оваа маска е одличен начин да ја освежите, затегнете и исчистите кожата на лицето. 


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

7 Декември

7 Декември
Во 1914 година во Европа, започнала Првата светска војна, позната во историјата уште и како Големата војна и Војната на нациите. Во бојните полиња кои ги имало насекаде низ Европа, биле мобилизирани н
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус