За него

Што сè не ѝ се вели на жена

Што сè не ѝ се вели на жена
31 јули, 06:26

Жените се комплицирани суштества и внимателно го анализираат секој ваш збор, па колку и да ви е добра намерата, честопати може да бидете погрешно разбрани.

Што кријат момците?

Што кријат момците?
03 јули, 07:19

Од анкетата која ја спроведе сајтот Modern Man дознаваме интересни тајни за момците. За што се работи, дознајте во продолжение.

Кога и како да носите бел костум

Кога и како да носите бел костум
20 април, 03:30

Мажите убаво изгледаат во бело. Бел костум со убава кошула и вратоврска се комбинација која многу мажи посакале да ја имаат во својот плакар.

Како да се заштитите од зголемување на килограмите

Како да се заштитите од зголемување на килограмите
15 јануари, 08:29

Многубројните научни истражувања покажуваат дека секојдневната рутина влијае на телесната тежина. Некои наши навики, иако навидум не се штетни, влијаат врз зголемувањето на килограмите.

Мажите и убавината

Мажите и убавината
18 декември, 05:50

Мислењето дека само жените треба да користат средства за нега и убавина е сосема погрешно.
Иако вистинската убавина доаѓа од внатре, сепак, кожата, косата и телото бараат постојана нега и грижа, дури кога станува збор и за мажите.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус