Здрави навики

Подгответе го организмот за есента

Подгответе го организмот за есента
30 септември, 06:53

Есента е речиси на прагот, се бројат деновите до нејзиното доаѓање, а на нашиот организам му е потребно прилагодување на климатските промени кои доаѓаат.

Како до совршено здравје

Како до совршено здравје
07 ноември, 07:00
Верувале или не, во овој вовед нема да ви кажеме скоро ништо, а ќе научите многу повеќе од сите други текстови кои ви даваат многу „практични совети“. Како е тоа можно? Понекогаш едно мало прашање ни дава поголемо знаење отколку милион големи одговори.

Топ совети за здрава и балансирана исхрана

Топ совети за здрава и балансирана исхрана
07 август, 08:29

Јадете онолку колку што трошите, односно, ако не сте доволно активни во текот не денот, не ви е потребна ни голема количина храна.

4 грешки кои му штетат на здравјето (а упорно ги правиме)

4 грешки кои му штетат на здравјето (а упорно ги правиме)
25 јуни, 08:15

Кога здравјето е во прашање, сите ние повеќе или помалку внимаваме и се обидуваме да се заштитиме и да останеме здрави. 

Вкусна храна за подолг живот

Вкусна храна за подолг живот
02 јуни, 07:37

Кој не би сакал да го забави процесот на стареење, да се чувствува но и да изгледа свежо и убаво? Некои видови храна и пајалоци навистина можат да го подмладат организмот.


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус