Здрави навики

Вратете го организмот во нормала по празниците

Вратете го организмот во нормала по празниците
09 јануари, 00:03
Празничното расположение нè опушта и релаксира и сите си дозволуваме да уживаме во вкусот на храната, па и безгрижно да каснеме некое залаче плус.                

Задолжителни здрави навики за добар имунитет

Задолжителни здрави навики за добар имунитет
02 јануари, 00:09
Да се биде здрав и да се има јак и здрав имунитет во текот на годината е многу важно, а посебно во есенскиот, зимскиот и рано пролетниот период.        

Трикови за „убивање” на гладот

Трикови за „убивање” на гладот
06 декември, 00:04
Доколку сте на некаква диета или применувате здрав режим на исхрана сигурна сум дека помеѓу главните оброци многу често го чувствувате гладот, кој најчесто е причинител за отстапки од здравиот начин на исхрана. Но не мора да е секогаш така, бидејќи постојат неколку трикови со кои може да се „

Природни сокови за здравје и виталност

Природни сокови за здравје и виталност
28 ноември, 07:23

Природата ни дарува многу плодови кои постојано ни се на дофат, сè што треба да направиме е да издвоиме десетина минути и да подготвиме вкусни сокови кои се вистински витамински бомби.

Што се случува со телото откако ќе ги оставите цигарите

Што се случува со телото откако ќе ги оставите цигарите
10 ноември, 06:59

Промените кои настануваат во телото се неверојатни, иако за чистење на организмот е потребен подолг период.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус