Здравје

Супер здрави и вкусни зачини

Супер здрави и вкусни зачини
02 ноември, 08:10

Вкусните миризливи билки во облик на листови, гранчиња или зрнца го збогатуваат вкусот на храната, а во исто време го зајакнуваат организмот и го подобруваат здравјето.

Топ совети за здрава и балансирана исхрана

Топ совети за здрава и балансирана исхрана
07 август, 08:29

Јадете онолку колку што трошите, односно, ако не сте доволно активни во текот не денот, не ви е потребна ни голема количина храна.

И вишните се драгоцен лек!

И вишните се драгоцен лек!
24 јули, 07:28

Го намалуваат ризикот од дијабетес и болести на срцето, помагаат за слабеење, бубрежни болести и воспаленија на мочните канали.

Тиквички – неопходни за организмот

Тиквички – неопходни за организмот
10 јули, 09:54
Овој богат состав на благотворни материи има позитивно влијание врз срцето и крвните садови, покачениот холестерол и триглицериди во крвта, како и кај лицата со дијабетес. Големото количество на вода ја става во групата на најважни диуретици, која помага за исфрлување на непотребните течности о

4 грешки кои му штетат на здравјето (а упорно ги правиме)

4 грешки кои му штетат на здравјето (а упорно ги правиме)
25 јуни, 08:15

Кога здравјето е во прашање, сите ние повеќе или помалку внимаваме и се обидуваме да се заштитиме и да останеме здрави. 


Прва  «  1  2  3  4  5  » Последна

НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус