Здравје

Вратете го организмот во нормала по празниците

Вратете го организмот во нормала по празниците
09 јануари, 00:03
Празничното расположение нè опушта и релаксира и сите си дозволуваме да уживаме во вкусот на храната, па и безгрижно да каснеме некое залаче плус.                

Стар лек од лимон и лук

Стар лек од лимон и лук
24 декември, 04:11

Тибетанците го користеле лимонот како лек уште пред 2000 години.

Со мед и цимет против настинка

Со мед и цимет против настинка
15 декември, 11:02

Во ова време од годината многу често настинуваме, се чувствуваме изморени, кашламе и сме без енергија. Лекот против овие состојби е мешавината од мед и цимет.  

Трикови за „убивање” на гладот

Трикови за „убивање” на гладот
06 декември, 00:04
Доколку сте на некаква диета или применувате здрав режим на исхрана сигурна сум дека помеѓу главните оброци многу често го чувствувате гладот, кој најчесто е причинител за отстапки од здравиот начин на исхрана. Но не мора да е секогаш така, бидејќи постојат неколку трикови со кои може да се „

Што се случува со телото откако ќе ги оставите цигарите

Што се случува со телото откако ќе ги оставите цигарите
10 ноември, 06:59

Промените кои настануваат во телото се неверојатни, иако за чистење на организмот е потребен подолг период.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус