Здравје

Домашен лек за имунитет

Домашен лек за имунитет
05 ноември, 00:08

Во голем број случаи, луѓето кои имаат намален имунитет многу често заболуваат од секакви болести, настинки и вируси.

Брусница - природен антибиотик

Брусница - природен антибиотик
04 ноември, 00:04

Брусницата е зрнесто овошје со црвена боја. Има специфичен киселкав вкус кој се добива благодарение на витаминот Ц, кој ова овошје го содржи во многу високи количини.

Зошто да пиете вода со мед наутро?

Зошто да пиете вода со мед наутро?
28 октомври, 06:43
Медот сам по себе е еден од најздравите видови храна, а водата со мед има силно влијание врз нашиот организам и придобивките од овој пијалак се навистина големи.        

Што треба да знаете за црвеното месо?

Што треба да знаете за црвеното месо?
29 септември, 07:05

Црвеното месо тешко може да го исфрлите од домашното мени. И покрај преголемото количество на масти, црвеното месо е полно со протеини, цинк и витамин Б12.

 

Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања

Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања
23 септември, 06:13

Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, го регулираат нивото на холестерол и ја стимулираат работата на бубрезите.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус