Животен стил

Уживајте на вашата тераса!

Уживајте на вашата тераса!
30 април, 10:32

Пред да започнат жешките летни денови, време е да му посветите поголемо внимание на вашата тераса.

4 причини за романса со најдобриот пријател

4 причини за романса со најдобриот пријател
29 април, 08:50

Доколку имате добар пријател од спротивниот пол и навистина се двоумите дали да започнете романтична врска со него, еве неколку причини кои можеби ќе ви помогнат да се одлучите.

Девојките плачат четири пати повеќе од момците

Девојките плачат четири пати повеќе од момците
14 април, 09:22
Сте се запрашале ли зошто девојките успеваат да се извлечат од калта во најголем дел од случаите? После вакво прашање вреди да се запрашаме кој е посилен пол или подобро кажано кој знае подобро да убедува? Момците се силни, знаат да предизвикаат страв, но плачот на девојката е доволно невин за да ве

Лиснатици

Лиснатици
14 април, 08:57

Се замесува меко тесто од брашното, маслото, водата и солта. Потоа, од тестото се сучи една голема кора врз која се ренда маргаринот, кој претходно треба да биде малку подзамрзнат.

Велигденски корпиња за чоколадни јајца

Велигденски корпиња за чоколадни јајца
10 април, 00:05

Покажете ја својата креативност и израдувајте ги најмалите, но и сите оние кои ќе ви дојдат на гости за велигденските празници.


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус