Позитива, Мисли

Често заминував...

21 октомври, 01:31

„Често заминував и погледнував назад. Велат, токму тогаш посакуваш некогаш да се вратиш. И се враќав, но ништо не беше исто. Ни пејзажот, ни луѓето, ни јас. Сфатив дека не треба да се враќам назад. Она што било убаво нека остане во соништата. Така вечно ќе трае...”

С.А. Есенин

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1824 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус