Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Ch'en

19 јули, 05:50

 

 

 

 

 

 

Ch'en: родени од 2 до 21 јануари

Значење на симболот: црна бура, црно небо, Месечина, запад

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Ch'en се луѓе на ноќта (но не во негативна смисла). Периодот од самрак до зора е моќен за овие лица. Имаат природен афинитет да се поврзат со енергијата на Месечината, а доколку со себе носат месечев камен (кристал, полускапоцен камен) уште повеќе ќе се поврзат со месечевата енергија.
Главен правец на лицата со овој знак е запад.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1508 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус