Чоколадни коцки

10 октомври, 06:40

 

 

 

 

 

 

Состојки за пандишпан:
2 шолји брашно
2 шолји шеќер
2 шолји јогурт
2 лажици какао
1 мало лажиче сода бикарбона
¼ шолја масло

Состојки за фил:
1 коцка маргарин
150 гр. чоколадо за готвење
2 лажици шеќер
1 лажица какао
200 мл. млеко

Подготовка на пандишпанот:
Во поголем длабок сад со лажица убаво се мешаат сите состојки за пандишпанот додека се добие изедначена смеса.
Смесата се става во плех намачкан со малку масло и се печи 30 - 35 минути на 180°Ц.

Подготовка на филот:
Маргаринот убаво се мати со миксер додека да стане пенест.
Чоколадото, шеќерот и какаото се раствораат со млекото и се топат над пареа.
Откако оваа смеса ќе олади се меша со маргаринот и филот убаво се мати со миксер.

Пандишпанот треба да е убаво оладен и потоа се филува со филот. 
Се остава кексот да постои неколку часа, па потоа се сечи на коцки.


Пријатен апетит!


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1225 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Девојките плачат четири пати повеќе од момците

2015-04-14 09:22:00
Девојките плачат четири пати повеќе од момците
Сте се запрашале ли зошто девојките успеваат да се извлечат од калта во најголем дел од случаите? После вакво прашање вреди да се запрашаме кој е посилен пол или подобро кажано кој знае подобро да убе
© 2015 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус