Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки

16 февруари, 10:49

Ако готвите со љубов, тогаш сигурно уживате и во убаво сервирана храна.

Овие неверојатни декорации ќе ја разубават вашата трпеза и ќе предизвикаат воодушевување кај вашите најмили.
Не ви е потребен посебен прибор, доволно е да користите тенок, остар нож, а за круговите може да употребите мало капаче од некое шише.

Пријатна работа и уживајте!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3823 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

28 Мај

28 Мај
Во 1968 година во Мелбурн, Австралија, е родена мега популарната пејачка Кајли Миног, која пред да почне да се занимава со музика беше омилена ТВ актерка која се појавуваше во разни серии и филмови.
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус