Декорации од храна – предизвик за креативните домаќинки

16 февруари, 10:49

Ако готвите со љубов, тогаш сигурно уживате и во убаво сервирана храна.

Овие неверојатни декорации ќе ја разубават вашата трпеза и ќе предизвикаат воодушевување кај вашите најмили.
Не ви е потребен посебен прибор, доволно е да користите тенок, остар нож, а за круговите може да употребите мало капаче од некое шише.

Пријатна работа и уживајте!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3714 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Како се чува љубовта

2020-01-09 13:43:00
Како се чува љубовта

Размислете како вие ја чувате и ја негувате вашата љубов.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

17 Февруари

17 Февруари

Во 1981 година е родена американската старлета, бизнисменка и моден дизајнер Парис Хилтон.

© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус