Позитива, Мисли

Денес сум мудар

03 април, 06:47

 

 

 

 

 


 

Вчера бев паметен и сакав да го променам светот.
Денес сум мудар и се обидувам да се променам себеси.

Секоја промена мора да започне токму од нас. Пред да се обидеме да го промениме светот или другите, ние мора да бидеме промената која сакаме да ја видиме околу нас.

Бидете добри, љубезни, бидете луѓе кои ќе ги инспирираат другите да се променат. Едноставно бидете доволно мудри за да разберете дека и најмалата позитивна промена кај вас е чекор до поубав свет за сите нас.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2149 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус