Позитива, Инспиративни слики

Движи се нежно по Земјата...

09 септември, 06:28

Ние не сме сопственици на планетата Земја.

Движи се нежно по Земјата, за и идните генерации да ја имаат истата можност.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2785 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус