Позитива, Мисли

Едноставна мудрост

07 март, 00:07

Армијата овци предводена од лав секогаш ја победува армијата лавови предводена од овца.
-Арапска поговорка-


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1626 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус