Енигматика

Енигматика

11 април, 00:01

 

 

​Вашето слободно време искористете го мудро.
Зголемете ја вашата мисловна моќ и подобрете го начинот на размислување со решавање на следните енигматски состави.
Видете до каде сте стигнати со опшите познавања и научете нешто ново, но пред сѐ забавувајте се ...  

 

 

Италијански
Сканди
Судоку


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 20615 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Знаеме ли сѐ за шипката?

2019-09-30 00:24:21
Знаеме ли сѐ за шипката?
Иако шипката е препорачливо да се пие како чај, или да се консумира како свежо овошје во есен и во зима, може да се консумира и во овој дел од годината кога времето знае да биде ептен променливо, биде

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Октомври

23 Октомври

Во 1940 - та година во Бразил е роден Пеле, најголемиот фудбалер на сите времиња.

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус