Фотки и видеа

Најдобриот имитатор во светот!

25 мај, 00:10

Птицата лира е еден од најдобрите имитатори во светот.

Оваа неверојатна птица има способност да ги имитира сите звуци кои ќе допрат до неа, без оглед дали доаѓаат од природата или се вештачки.

Птицата лира живее во Австралија, има два вида вакви птици, а и кај двата вида мажјакот се одликува со прекрасна долга опашка.


Погледнете како оваа интересна птица ги имитира звуците од пиштоли – играчки, како и други звуци кои во моментот дошле до неа.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1919 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус