Позитива, Мисли

Губитник наспроти победник

24 јули, 06:30

„Губитниците живеат во минатото. Победниците учат од минатото и уживаат работејќи во сегашноста размислувајќи за иднината.“ - Денис Вејтли

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1463 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус