Хороскоп и Нумерологија

Најдобрите карактеристики на Стрелецот

09 јануари, 03:44

Стрелците се прекрасни знаци со толку многу добри карактеристики, што ќе помислите дека се совршени.

Секој хороскопски знак има свои добри, но и лоши страни.

Сепак, ова е период на Стрелецот, па ќе се задржиме само на добрите страни на овој моќен знак.

 

Стрелците се чесни, искрени, великодушни. Може да им се верува и слободно може да се потпрете на нив.
Тие се многу праведни, подготвени се дури и да станат бунтовници, само во интерес на правдата.
На животот гледаат позитивно, дури и во тешки ситуации во кои некои други би ја изгубиле вербата и надежта.
Сакаат да патуваат, да истражуваат, нивниот ум е секогаш отворен за нови нешта.

Стрелците се скромни личности и најчесто се силно религиозни. Тие се верни сопружници и добри родители.
Имаат силна волја и добро се организирани, па затоа одлично се снаоѓаат во работата на разни проекти, а имаат и способност многу брзо и лесно да се справат со нешта кои не им се сосема познати.

Благодарение на сите овие позитивни карактеристики, Стрелците може да бидат одлични наставници, социјални работници, а одлично ќе се снајдат и како лица за односи со јавноста и маркетинг агенти.

Толку добри карактеристики што сигурно ќе посакате да имате некој Стрелец во вашиот живот!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2180 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

24 јануари

24 јануари
Во 1956 година, Министерството за народна просвета на Македонија ја одобри првата Граматика на македонски јазик од професор Круме Кепески, наменета како учебник за средните училишта.   &nbs
© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус