Инспиративни слики

Чекор по чекор до целта

05 мај, 08:59

Секој нов чекор ве носи поблиску до целта.

Можеби сè уште сте далеку од исполнување на вашите сништа, но ако застанете на половина пат, никогаш нема да стигнете на целта.

Смело направете чекор напред и не се откажувајте.

Колку и да изгледа безнадежна или далечна, секоја ваша цел чека да биде реализирана, а со секој нов чекор сте сè поблиску и поблиску до неа.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1772 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Фенг шуи дневни ритуали за убав ден

2020-01-09 05:34:00
Фенг шуи дневни ритуали за убав ден

Фенг шуи се практикува илјадници години наназад, а оние кои ги следат советите на ова древно учење во својот живот внесуваат здравје, хармонија, благосостојба и среќа.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

24 јануари

24 јануари
Во 1956 година, Министерството за народна просвета на Македонија ја одобри првата Граматика на македонски јазик од професор Круме Кепески, наменета како учебник за средните училишта.   &nbs
© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус