Како да го/ја заведете ако во хороскоп е Овен?

29 март, 00:51

Доколку ви се допаѓа личност која според хороскопот е Овен, сигурно се прашувате што сакаат овие горди личности и што би можело да им го привлече вниманието.  

Покрај гордоста, Овните се сериозни и одговорни. Уште една важна одлика за нив е тоа што многу уживаат во нежности, па доколку вашиот партнер/ка е Овен, следните совети добро ќе ви дојдат.

 

Играјте си со нивната коса
Да, токму така, Овните уживаат кога некој ги допира по главата и кога си игра со нивната коса, па доколку сакате да заведете некој Овен, допирањето на косата е најдобриот почеток.

Допирајте го/ја по лицето
Ако допирањето на косата ги возбудува, исто толку уживаат и кога ги допирате по лицето.
Овните обожаваат кога со прстите ќе им поминете по образите, кога ќе ги испреплетите рацете во нивната коса и ќе ги опсипете со бакнежи.

Одведете ги во природа
Овие личности многу сакаат да бидат надвор, во природа, а особено уживаат во љубовни средби на отворено.
Сакаат да експериментираат и би воделе љубов и во природа, секако, доколку и нивниот партнер е подготвен на тоа.

Покажете иницијатива
Овните имаат многу барања и очекувања и сакаат предизвици. Кога се работи за заведување, сакаат да ја имаат главната улога, но од партнерот очекуваат и тој да покаже иницијатива. Заведуваат, но и сакаат да бидат заведени.

Бидете во топ форма
Овните се особено активни и енергични личности, затоа добро е да бидете во топ форма за да го издржите нивното темпо.
Имаат и голем сексуален апетит, па добрата форма и тоа како добро ќе ви дојде.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 5527 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус