Како да направете модерни сандали за 5 минути

03 јуни, 06:33

 

 

 

 

 

 

Старите јадранки за час може да се претворат во несекојдневни и модерни сандали.

Потребно ви е само малку време, желба и секако, една убава, тенка и долга марама.

Марамата сечете ја на 2 дела по должина, секој дел свиткајте го на половина и заврзете го околу јадранките како на сликата.

kako da napravite sandali, јадранки, сандали, марама, лето, leto, marama, sandali

kako da napravite sandali, јадранки, сандали, марама, лето, leto, marama, sandali


Потоа само намотајте по должината на јадранките, заврзете ја марамата околу ногата и вашите сандали се подготвени за прошетка.

kako da napravite sandali, јадранки, сандали, марама, лето, leto, marama, sandali


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3637 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Септември

18 Септември

Во 1961 година е роден Џејмс Гандолфини, американски актер. Џејмс Гансолфини или познат како Тони Сопрано, по својата улога во телевизиската серија „Сопранови“.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус