Животен стил, За неа

Како сами да направите панделка од вашата коса?

13 мај, 07:55

Погледнете како се прави панделка од вашата коса на наједноставен начин. 

Панделките се слатки и женствени, затоа не срамете се. Оваа фризура одговара на сечија возраст. Не само што ќе направите промени, туку ќе постигнете и свежина и младост во вашиот изглед.

Се прашувате како?
Едноставно, следете ги чекорите прикажани на сликите во продолжение.


Панделка од цела коса


Малечка панделка со предните прамени

За повеќе идеи како може да направите панделка на вашата коса, погледнете ги следните две видеа:

Панделка со локни


Репчиња со панделки

Забавно, нели?

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 6504 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус