Книга

Што да читате ова лето?

04 јуни, 04:43

 

Ви ја препорачуваме „Времето на лалињата“, светски бестселер од холандската писателка Дебора Могах. Возбудлива приказна за уметноста, љубовта и неверството сместена во Амстердам, приказна која се чита во еден здив и сигурно нема да ве остави рамнодушни.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 3726 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус