Позитива, Мисли

Кога даваш, давај од срце

05 март, 00:57

„Ако подариш коњ, подари ја и уздата”.
-Арапска поговорка-

Кога даваш, давај од срце. Во спротивно, и да подариш цело богатство, душата пак ќе ти биде празна.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1843 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

6 Јуни

6 Јуни

Во 1799 година, во Москва е роден познатиот руски поет и основач на модерната руска литература, Александар Сергеевич Пушкин.

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус