Позитива, Мисли

Кога јазикот е побрз од умот

17 февруари, 00:01

„Ни најбрзиот коњ не може да ги стигне еднаш изговорените зборови”.
-Кинеска поговорка-

Имајте убава работна недела и внимавајте јазикот никогаш да не ви биде побрз од умот!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2291 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус