Позитива, Мисли

Кој е најсилниот човек според А. Линколн?

19 октомври, 06:07

„Ако пријателството е вашата најслаба точка тогаш вие сте најсилната личност во светот.“

- Абрахам Линколн

Животот е премногу убав за да го живеете сами. Отворете ја вратата и поделете ги најсреќните мигови со вистинските пријатели.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1857 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус