Занимливост, Убави нешта

Креативни подароци од снег

09 јануари, 05:37

Снегот сите нè прави радосни. Носи бериќет - како што знаат да кажат постарите.
Во овие студени зимски денови снегот ни влева чувство на смиреност, чувство на празнување, чувство на радост и среќа.

Сигурно сите имате некогаш правено снешковци, сигурно сите се имате „тепано” со снежни топки, но сигурно дека ретко кој од вас има направено Божиќни подароци од снег.

Идејата е многу интересна и креативна, па фатете се за работа кога нареден пат ќе наврне снег. Потребни ви се стари кутии, лопата и украсна трака.
Среќно!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2718 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус