Кујна

Оцет и вода - замена за вино при готвење

16 април, 08:11

Ако при готвењето ви треба чаша вино, виното можете да го замените со мешавина од винска киселина и вода во која сте додале лажичка шеќер.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2150 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус