Легенди

Легендата за снегулките

03 јануари, 00:02

Многу одамна една светла ѕвезда го покажуваше патот до местото каде се роди бебето Исус. 

Легендата раскажува дека снегулките се парчиња од таа сјајна ѕвезда, испратени да ги водат нашите срца до светлината.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2160 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

30 Мај

30 Мај

Во 1953 година во Даблин, Ирска, е роден познатиот ирски актер Кол Мини. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус