Мајкл Џексон – цитат кој долго ќе се памети

02 јуни, 00:02

„Дозволете ни да сонуваме за иднината во која ќе можеме да сакаме со цела душа и знаејќи дека љубовта е највистинита од сите други чувства во срцето.“

 - Мајкл Џексон


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2149 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус