Мали кујнски совети

Динстање на кромид

05 јуни, 03:52

 

 

 

 

 

 

Динстаниот кромид ќе биде повкусен, а и побрзо ќе омекне, ако пред динстањето во маслото додадете 1 мала лажичка шеќер.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2830 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус