Мали кујнски совети

Како да ја зачувате свежината на лимонот

20 мај, 03:53

 

 

 

 

 

 

Сечениот лимон ќе остане свеж ако го насолите и го ставите во фрижидер.

Пред употреба само отстранете го насолениот дел и употребете го остатокот.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1534 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус