Мали кујнски совети

Сочно печено месо

20 јуни, 01:18

 

 

 

 

 

 

 

Печеното месо ги губи соковите и брзо се суши ако го исечете веднаш штом го извадите од рерна.

Оставете го малку да се излади, потоа исечете го и послужете го.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1973 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус