Мали кујнски совети

Супа или чорба од водата во која се вареле компири

01 јуни, 03:05

 

 

 

 

 

 

Водата во која сте вареле излупени компири содржи витамини и хранливи состојки, па може да ја употребите за супа или чорба, само пред варењето убаво измијте ги компирите. 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1406 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус