Мали кујнски совети

Вино како додаток при готвење

28 јули, 09:39

Ако ви останало малку вино, ставете го во сад за коцки мраз и замрзнете го.

Кога во некоја прилика ќе ви биде потребно вино при готвењето, нема да отворате цело шише.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2023 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

28 Мај

28 Мај
Во 1968 година во Мелбурн, Австралија, е родена мега популарната пејачка Кајли Миног, која пред да почне да се занимава со музика беше омилена ТВ актерка која се појавуваше во разни серии и филмови.
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус