Позитива, Инспиративни слики

Малите големи нешта

18 ноември, 07:54

„Луѓето се обидуваат да постигнат нешто големо, а забораваат дека животот се состои од мали нешта”.

Frank A. Clark

Малите нешта се тие кои нè исполнуваат и му даваат смисла на животот.

Стремете се кон вашите цели, но не заборавајте да се радувате на малите нешта.

 

Секој ден, одново и одново, најдете радост околу вас и не дозволувајте животот да ви се претвори во трка која нема крај.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2028 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус