Занимливост

Меѓународен ден на глувите

28 септември, 00:01

 Денес е Меѓународен ден на глувите.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1784 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

13 Јуни

13 Јуни

Во 1953 година во Денвер, во Колорадо, е роден актерот Тим Ален Дик.

© 2021 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус