Мисли

Витраж

20 јули, 06:28

Луѓето се како прозорци од витражно стакло. Сите светкаат и блескаат кога Сонцето сјае, но кога ќе дојдат темни денови, ќе видите кои од нив се навистина убави. Тоа се токму оние кои имаат внатрешна светлина.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4033 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус