Мобилни

Новиот HTC One X + е на повидок

20 септември, 12:04

 

Новиот HTC One X + се очекува да биде новата верзија на Android (Jelly Bean 4.1)  и да ја има последната верзија на Sense 4.5 интерфејс. 

Со овој нов модел лесно ќе можете да пребарувате на интернет, ќе го засакате неговиот минималистички дизајн и камера која ќе може да снима цело време во HD резолуција, дури и при слаба светлина. Со камерата исто така ќе можете да правите прекрасни, живописни и свежи фотографии. 

Батеријата ќе биде иста како кај неговиот претходник, 1800 mAh, но би требало да биде подобро оптимизирана за да обезбеди подолго време на издржливост помеѓу две полнења.

HTC One X + се претпоставува дека ќе работи на четиријадрен 1.6 GHz Tegra 3 процесор, ќе има 1 GB RAM и 32 GB интерна меморија, а ќе работи на Android.

Се очекува овој модел да биде презентиран на 19 Септември кога ќе се презентираат и првите Windows Phone 8 телефони на HTC.

 

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 648 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

30 Мај

30 Мај

Во 1953 година во Даблин, Ирска, е роден познатиот ирски актер Кол Мини. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус