Мобилни

Што да играте на вашиот android?

03 септември, 05:18

Ако и вие сте дел од групата корисници на android секој слободен момент искористете го за добра игра.

Angry birds

Мега популарната игра Angry birds може да ја играте и на вашиот мобилен телефон со android оперативен систем.  

Bebbled 

Ако сте биле зависник од нинтендо, Bebbled е совршена игра за вас. Секое ново топче треба да го подредите според неговата боја, а за таа цел ќе мора да го ротирате својот телефон.

Red Stone

За оние кои сакаат тешки игри Red Ston e најдоброто што можат да го изберат. Целта на играта е да направите влез доволно голем за низ него да помине големиот крал кој треба да стигне до црвениот квадрат. 

Gem Miner

Игра која ќе ви овозможи да ги извежбате вашите менаџерски способности. Треба да најдете најдобар начин како да обезбедите што подобри мапи и алати, како и да го подбрите начинот на копање на овој рудар.

OpenSudoku

Ако сте љубители на судоку, OpenSudoku е игра по ваш вкус. Класичен судоку кој може да го решавате и преку мобилен.

Овие и многу други игри можете да ги најдете на Google Play.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2491 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус