Позитива, Мисли

Моќни и мудри зборови

04 август, 08:55

 

 

 

 

 

 

1. Да се успее, значи да се живее успешно. Човекот е успешен кога води мирен, среќен живот исполнет со радост, а притоа се занимава со работата што ја сака.

2. Утврдете што ви се допаѓа да работите и потоа почнете со тоа да се занимавате. Доколку не сте сигурни што е вашиот вистински израз, побарајте совет, идеја - водилка, одговорот сигурно ќе дојде.

3. Специјализирајте се за одредена дејност и обидете се во тие рамки да знаете колку што е можно повеќе.

4. Успешниот човек не е себичен. Неговата најголема животна желба е да му служи на човештвото.

5. Нема вистински успех без спокој во душата.

6. Ако јасно ја замислите вашата цел, чудотворната потсвест ќе ви обезбеди сѐ што е потребно целта и да ја остварите.

7. Моќта на мечтата ги поттикнува силите на потсвеста за извршување на замислените претстави.

Моќта на потсвеста - Џозеф Марфи


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 9016 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус